אייקידו לנשים

אייקידו היא כנראה אומנות הלחימה המתאימה ביותר לרוב הנשים! לכן זו חידה מדוע מעט נשים (יחסית) מתאמנות באייקידו בארץ.

ביפן, כמעט בכל שיעור קיים איזון בין מספר הנשים למספר הגברים על המזרן. אז מה הן גילו שהנשים בארץ עדיין לא?

אז נכון, לא שומעים הרבה על אייקידו, ובדרך כלל לא תמצאי שיעורי אייקידו בטבלת השיעורים בחדר כושר. הסיבה היא אולי מפני שאייקידו זו דרך, דרך שדורשת התמדה ומבטיחה התפתחות במגוון מישורים לאורך זמן, זו דרך מהנה ומפתיעה שדורשת מכל אחד ואחת לדרוש מעצמה את המקסימום בהתאם ליכולתה האישית. העקרונות הבסיסיים באייקידו הם תנועה גדולה ורבה, זרימה ורכות עוצמתית (כן, יש דבר כזה). בנוסף לכך, באייקידו אין תחרויות והמטרה היא לבנות אחד את השני, ולכן, אומנות זו מתאימה לנשים המחפשות פעילות בה יוכלו להתאמן במרץ, ללמוד תנועה המאתגרת כל אחד, ללא יוצא מן הכלל, לרכוש כלים להגברת מודעות, קואורדינציה ויציבה, ויחד עם זאת להפחית את הסיכון לפציעות לרמה מינימלית.

הנה כמה מילים מכמה נשים שעלו על המזרן פעם אחת והתמכרו 🙂

מיכל אנדרייב, מתאמנת מ-2012

אייקידו בשבילי זו דרך, זה מסע לעצמי, מסע של התפתחות אישית, מסע דרך השרירים.
באורח פלא, התרגול מביא אותי למחשבות על אופן התנהגותי בחיים מחוץ לחדר האימונים, שכן ישנם מוטיבים דומים. לא אחת אני מוצאת את עצמי "מתרגלת" אייקידו גם ביום יום.

ממליצה בחום לכל אישה לבוא ולתרגל איך דרך השרירים אפשר לעמוד על שלך וכל זאת בדרך הייחודית לנו הנשים – המחוברת פנימה למרכז.

מיכל

יאנה רנרט, מתאמנת מ-1998

אייקידו בהרגשה שלי זה המקום השלם , הבית והמשפחה האהובה שלי.
אייקידו הוא התפתחות תמידית עבור גוף, נפש ומוח.
אייקידו לימד ומלמד אותי לקבל ולחבק כל אדם כפי שהוא ולא לפחד מגברים – לא מתפיסת העולם שלהם (ה"טיפה" שונה משל נשים) ולא מהכוח הפיזי שלהם.
אייקידו הוא כלי מעשי להשגת איזון בין חומר לרוח.
אייקידו הוא חיפוש מתמיד אחר חופש וזרימה.
אייקידו סיקרן אותי בשנת 1998 – ניסיתי, התאהבתי וכמו כל אהבה אמיתית, זה הרי לתמיד!

יאנה רנרט

כמה מילים מחנה, מתאמנת מ-2007

אייקידו בשבילי זה צמיחה והתקדמות אישית במרחב חברי לא תחרותי, להגיע, לקוד למורה ולומר שלום לחברים, להתלבש בבגדי האימון תוך כדי שיחה עם חברותי לדרך, להעניק למפרקים ולשרירים שלי חימום אולטימטיבי, ללמוד בכל שיעור משהו חדש, להתאמץ ולהזיע (במידה הנכונה!).

ניקוי ראש והתנתקות מהשגרה היומיומית, זמן שאני מקדישה ומפרגנת במיוחד לעצמי, פעילות גופנית בריאה, שיפור הכושר וחיזוק שרירים, תנועתיות זורמת והרמונית.

דרך של אנרגיה והרמוניה, הנאה רבה!

שינוי גודל טקסט
ניגודיות גבוהה